Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'nin Özellikleri

Aptamil Çocuk Devam Sütleri olarak 40 yılı aşkın süredir anne sütü üzerinde bilimsel araştırmalar yapıyoruz.

Bu araştırmalar sonucu, Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni anne sütüne benzer etkiler gösterebilmesi için geliştiriyoruz.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'ne, anne sütünde olduğu gibi karbonhidrat kaynağı olarak sadece laktoz eklenmiştir. 

Peki, laktoz nedir? Laktoz ne işe yarar? 

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin Karbonhidrat İçeriği: Laktoz

Laktoz süt şekeridir. Laktoz sütün kendi yapısında doğal olarak bulunur yani ilave edilmez. Laktoz oluşumu, annenin beslenme düzeni ile ilgili değildir. Doğal olarak oluşur. Tadı sofra şekerine göre çok daha az tatlıdır.

Laktoz, bebeğin enerji ihtiyacının yaklaşık %40’ını karşılaması yönüyle bebeğinizin beslenmesinde büyük bir önem taşır. Ayrıca bebeğinizin vücudunda kalsiyum ve demir emilimine yardımcı olur.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri nasıl bozulmadan durabiliyor?

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'ne raf ömrünü uzatmak için koruyucu madde eklenmemiştir. Koruyucu olmadığı halde bozulmaması, kurutularak üretilmesinden kaynaklanıyor. Kurutulduktan sonra hava almadan ambalajlanarak son kullanma tarihine kadar tazeliğini korumaya devam etmektedir. Bir örnek vermek gerekirse, kurutma yöntemi ile evinizde hazırlayabildiğiniz uzun süre kullanabildiğiniz ve koruyucu madde içermeyen bir besin olan tarhanayı örnek gösterebiliriz.
Bebeğinizi Aptamil Çocuk Devam Sütleri ile güvenle ve gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz.

**Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nde Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Birliği, Bebek ve Devam Formülleri Regülasyonunda önerilen miktarda 0,8 g prebiyotik lif bulunmaktadır. Aptamil Çocuk Devam Sütleri; Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Birliği önerisine uygun miktar ve cinste prebiyotik içeren ülkemizdeki tek çocuk devam sütüdür.

İçeriğindeki kanıtlanmış prebiyotik karışım sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemini destekler. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, eksikliğinde doktorunuza danışınız.