Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'nin Özellikleri

40 yılı aşkın süredir Nutricia anne sütü araştırma merkezinde anne sütü üzerinde bilimsel araştırmalar yapıyoruz.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni anne sütüne benzer etkiler gösterebilmesi için 500 bilim insanı ile araştırmalarımızı sürdürüyoruz.  

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'ne, anne sütünde olduğu gibi karbonhidrat kaynağı olarak sadece laktoz eklenmiştir. 

Peki, laktoz nedir? Laktoz ne işe yarar? 

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin Karbonhidrat İçeriği: Laktoz

Laktoz süt şekeridir. Laktoz sütün kendi yapısında doğal olarak bulunur yani ilave edilmez. Laktoz oluşumu, annenin beslenme düzeni ile ilgili değildir. Doğal olarak oluşur. Tadı sofra şekerine göre çok daha az tatlıdır.

Laktoz, bebeğin enerji ihtiyacının yaklaşık %40’ını karşılaması yönüyle bebeğinizin beslenmesinde büyük bir önem taşır. Ayrıca bebeğinizin vücudunda kalsiyum ve demir emilimine yardımcı olur.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri nasıl bozulmadan durabiliyor?

Aptamil Çocuk Devam Sütleri'ne raf ömrünü uzatmak için koruyucu madde eklenmemiştir. Koruyucu olmadığı halde bozulmaması, kurutularak üretilmesinden kaynaklanıyor. Kurutulduktan sonra hava almadan ambalajlanarak son kullanma tarihine kadar tazeliğini korumaya devam etmektedir. Bir örnek vermek gerekirse, kurutma yöntemi ile evinizde hazırlayabildiğiniz uzun süre kullanabildiğiniz ve koruyucu madde içermeyen bir besin olan tarhanayı örnek gösterebiliriz.
Bebeğinizi Aptamil Çocuk Devam Sütleri ile güvenle ve gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz.

Aptamil Çocuk Devam Sütünün İçeriğinde Neler Var? 

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nde Avrupa Birliği Bebek ve Devam Formülleri Regülasyonunda önerilen miktarda 0,8 g prebiyotik lif bulunmaktadır. Aptamil Çocuk Devam Sütleri; Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Birliği önerisine uygun miktar ve cinste prebiyotik içeren ülkemizdeki tek çocuk devam sütüdür.

Kanıtlanmış prebiyotikler içeren Aptamil 4 Çocuk Devam sütü'nün içeriğindeki D vitamini bebeğinizin bağışıklık sisteminin normal işlevini destekler*.

Aptamil, 11 Vitamin-10 Mineral İçerir

  • · A, D, C, K, E Vitaminleri, Pantetonik Asit, Biotin, Folat ve B vitaminlerinden B1, B2 ve B12 vitaminlerini içerir.
  • · Potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, iyot ve selenyum mineralleri içerir.

Aptamil Çocuk Devam Sütlerinde bulunan Avrupa Patentli Pronutra Advance bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiştir. 

Yüksek Kalite Standartlarında Üretilen Aptamil Çocuk Devam Sütleri Akıllı Kutusu ile pratik ve hijyenik bir kullanım sağlar. 

Detaylı bilgi için https://ilkadimlarim.com/aptamil-in-icerigini-kesfedin 

Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, eksikliğinde doktorunuza danışınız.