Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür

Anne sütü, bebekler için en iyi ve en doğal besindir. Bebeklerin ihtiyaçlarını 6 ay tek başına karşılar. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için 2 yaşına kadar temel besin anne sütüdür.

Prematüre bebekler için hastane sonrası geçiş ürünüdür.

Aptamil PDF, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin hastaneden taburcu edilmesinden sonra ev ortamında beslenmelerine ilişkin tavsiyeleri yerine getirmek üzere geliştirilmiştir.

Prematüre bebeğin hastanede kaldığı süre içinde beslenmesi en iyi şekilde kontrol altında tutulsa bile, önerilen besin alımlarının kaçınılmaz gecikmesinden dolayı çoğunlukla normal büyüme oranı için gerekli besin değerleri sağlanamaz. Hastanede kalan prematüre bebeklerin biriken besin eksiklikleri büyüme problemlerine yol açabilir ve taburcu olunduğunda, büyüme gerilemesine rastlanabilir.

Doğumdan sonraki ilk haftalarda büyüme potansiyelini yakalayamayan prematüre bebekler büyüme ve beyin gelişimi ile ilgili uzun süreli problemlere sahip olma eğilimindedir. Bu yüzden ilk bebeklik çağında yeterli beslenme son derece önemlidir ve sağlıklı uzun süreli gelişim üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Aptamil PDF Sindirim sistemi ve metabolik fonksiyonları olgunlaşmamış bebeklerin spesifik besin gereksinimleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir.

Standart adapte formüllere göre prematüre bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda protein miktarı arttırılmıştır.

Whey/kazein oranı 60/40'tır.

Kolay sindirim ve absorbsiyonun sağlanması amacıyla karbonhidrat bileşiminde yer alan laktozun bir kısmı maltodekstrinle değiştirilmiştir.

Aptamil PDF, Esansiyel yağ asitleri (LCP) içeriğine sahiptir.

Prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin sinir sistemi ve beyinlerinin optimal gelişimi için LCP (uzun zincirli yağ asit metabolitleri) önemli yapı taşlarıdır.

52. haftadan sonra Aptamil 1'e geçişmesi önerilir. 

Aptamil Postdischarge 900 gr kutuda yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda doktorunuza danışınız.