Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Bebeğinizin Ayrılmak İstemeyeceği 9 Kitabevi

Bebekler 1 yaşına geldikleri zaman ana dillerini konuşmaları için gereken tüm sesleri öğrenmiş olurlar. Bebeğinize doğumundan itibaren yüksek sesle ne kadar çok hikaye okursanız bebeğinizin dil gelişimi de aynı oranda ilerleyebilir. Kelimeleri duymak, bebeğinizin beyninde zengin bir kelime dağarcığı oluşturmaya yardımcı olur. Kitaplar aynı zamanda bebeğinizin bilişsel gelişimine de destek olur. Renk ve şekil gibi kavramları eğlenceli bir şekilde sunar. Bebeğinizin dinleme, hafıza ve kelime bilgisini geliştirir.

Okumak aynı zamanda bebeğinizi bakmaya, işaret etmeye, dokunmaya ve soruları yanıtlamaya davet eder. Bunların hepsi de bebekte sosyal gelişim ve düşünme becerilerini geliştirir. Bebeğiniz sesleri taklit ederek, resimleri tanıyarak ve kelimeleri öğrenerek dil becerilerini geliştirir. Bebeklere ve çocuklara özel tasarlanmış, eğlence dolu ve nitelikli kitapların bir arada olduğu kitabevlerine giderek bebeğinizin bu sevgiyi kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz eğlenirken siz de bir kahve molasının tadını çıkarabilirsiniz.

1. İyi Cüceler Kitabevi - İstanbul

0-3, 3-6 ve 6-12 yaş grubu çocuklara hitap eden İyi Cüceler Kitabevi, ismi gibi keyifli bir mekan. İyi Cüceler’de hem çocuk kitapları hem de gelişimi destekleyici ve güvenlik testlerinden geçmiş oyuncaklar satılıyor. Ayrıca bebeğinizin ayına uygun katılabileceği atölyeler gerçekleştiriliyor.

Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sokak, Selen Apartmanı, No: 8A, Caddebostan/İstanbul

Telefon: (0216) 385 91 11

2. Cumca Çocuk - Ankara

Cumca Çocuk, ferah ve güvenli ortamı ile bebeğinizin kitapların renkli dünyasına keyifle dalabileceği bir kitabevi. Bebekler kitaplar ile dost olurken ebeveynlerin de keyifli vakit geçirmesi için lezzetli kahvelerin tadılabildiği bir de kafesi mevcut. Üstelik bu çocuk dolu kafede ek gıdaya geçiş yapan bebeğinizin de yiyebileceği sağlıklı yiyecekler bulunuyor.

Adres: Çukurambar Mahallesi, Budapeşte Caddesi, No: 31/A, Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 280 41 41

3. Babun Çocuk Kitapçısı - Muğla

Emekleyen bebeğinizin dahi kitaplara kolaylıkla ulaşabileceği bebek dostu bir kitabevi. Babun’da her şey çocuklara uygun olarak tasarlanmış. Bebeğiniz özgürce kitapları inceleyip oyuncaklarla oynarken siz de Babun’un yemyeşil bahçesinde bitki çayınızı içebilirsiniz.

Adres: Torba Mahallesi, İnönü Caddesi, No: 31, Bodrum/Muğla

Telefon: (0535) 564 31 17

4. Happy Nest - İstanbul - Antalya

Bebeğinizin keyifle vakit geçirebileceği Happy Nest’te ebeveynler de düşünülmüş. Bebeğiniz, Türkçe ve İngilizce renkli kitaplardan dilediğini incelerken siz de Happy Nest’in sağlıklı menüsünden tadabilirsiniz. Aynı zamanda bebeğiniz için ekolojik oyuncak ve organik pamuklu kıyafetler de bulabilirsiniz. Happy Nest’in İstanbul Etiler ve Kalamış’ta yıl boyu açık olan iki şubesi bulunuyor. Antalya Happy Nest ise Haziran ve Ekim ayları içerisinde açık oluyor.

Merkez Adres: Kültür Mahallesi, Hareket Sitesi, Onaran Sokak, No: 2 Etiler-Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 257 87 87 / 257 85 85

5. Kids Nook - İstanbul

Bahçesinde bulunan masal evinde 0-12 yaş grubu çocukların keyifle oynadığı Kidsnook, çocuk gelişimine özel kitap ve etkinliklerle dolu bir mekan. Her ikisi de eğitmen olan Ayşegül Dede ve Betül Gece tarafından kurulan Kidsnook, masallar ile kitap sevgisini aşılamayı amaçlıyor. Kidsnook’ta 1 yaşındaki bebeğinizin katılabileceği masal anlatımları ve farklı aktiviteler de gerçekleştiriliyor.

Adres: Yıldırım Oğuz Göker Sokak, No: 11 Akatlar-Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 324 07 06

6. Bal Arısı Kitabevi ve Atölye - İzmir

Bal Arısı Kitabevi, bebeğinizin kitaplara özgürce ulaşabileceği keyifli bir mekan. Bebeğiniz burada kitapların renkli dünyası arasında yeni keşiflerde bulunurken siz de bebeğinize uygun kitap seçimi ile ilgili uzman bilgisine ulaşabilirsiniz. Kitabevi kurucuları Uzm. Psikolog Gizem Gönen Özşavlı ve Uzm. Psikolog Simge Özyürek, ebeveynlere bebek gelişimine uygun nitelikte kitap seçmeleri konusunda destek veriyor. Ayrıca Bal Arısı Kitabevi’nde bebeğinizle kitap okuma atölyelerine de katılabilirsiniz.

Adres: 1851/2 Sok, No: 13/A, Bahçelievler-Karşıyaka/İzmir

Telefon: (0232) 382 12 12

7. Tırtıl Kids - İstanbul - İzmir

Bebeğinizi farklı dillerdeki kitaplarla tanıştırmak isterseniz Tırtıl Kids’te Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Almanca çocuk kitapları da bulabilirsiniz. Bebeğinizin ayına uygun renkli ve eğlenceki kitaplara ulaşırken aynı zamanda bebeğinizle birlikte “Hikayeli Yoga Atölyesi” gibi keyifli aktivitelere de katılabilirsiniz. Tırtıl Kids’in İstanbul Ataşehir, Maslak, Levent, Bahçeşehir ve İzmir Konak’ta şubeleri mevcut.

Merkez Adres: Kanyon, Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent/İstanbul

Telefon: (0212) 353 08 23

8. Yeşil Koala - Bursa

Yeşil Koala’da kitaplar; 0-6, 6-12, 12-18, 18-24 ay ve üzerine göre kategorize edilmiş. Bu sayede bebeğinize uygun hikaye kitabını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bebeğiniz kitapların büyülü dünyasında kaybolurken siz de onun gelişimine uygun kitaplara ulaşmanın güvenini yaşayabilirsiniz.

Adres: 29 Ekim Mahallesi, 404. Sokak, A Blok, No: 3A/B 1, Nilüfer/Bursa

Telefon: (0850) 303 11 93

9. Samsun Çocuk Kitabevi ve Etkinlik Merkezi - Samsun

Kurucusu bir öğretmen olan Samsun Çocuk Kitabevi ve Etkinlik Merkezi, Samsun’un ilk çocuk kitabevi. Çocuklara yönelik nitelikli kitaplar sunan ve etkinlikler gerçekleştiren kitabevinde bebeğiniz renkli bir dünyaya adım atabilir.

Adres: Çiftlik Mahallesi, Hakkı Bey Sokak, No: 87, İlkadım/Samsun

Telefon: (0554) 257 19 75

Bonus Yayınevleri

Taze Kitap, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık gibi yayınevlerinde de bebeklere ve çocuklara özel kitap bölümleri bulunuyor. Çocuk kitabevlerinden farklı olarak etkinlik alanları, oyuncakla oynama imkanı veya kafe olmasa bile yetişkinlere hitap eden bölümleri de bulunuyor.