Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Bebeğinizin Doğum Günü İçin Fikirler

Bebeğinizin doğum günleri özellikle ilk yaşı çok önemlidir ve asla unutulmayacak anlara sahne olur. Kuşkusuz bu özel günleri kutlamak için bir parti düzenlemek isteyeceksiniz ama ne yazık ki partiler sadece birkaç saat süreceğinden her anne yıllar boyunca hatırlanacak fikirler bulmaya çalışır. Amaç, öncelikle çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesi ama unutmayın sizinle birlikte diğer yetişkinlerin de eğlenmesi oldukça önemli!

İşte Güzel Bebek Doğum Günü Fikirleri

  • Renkli davetiyeler hazırlayın

Bebeğiniz küçükse parti davetiyesi onun anlam taşımayacaktır ama eğer çocuğunuz biraz büyümüşse beraber eğlenceli, renkli, şekilli parti davetiyeleri hazırlayabilirsiniz.

  • Eğlenebilecekleri bir mekân seçin

Ailece hem herkesin rahat edebileceği hem de çocuklar için oyunlar oynayabilecekleri bir mekân seçin. İçerisinde oyuncakların olduğu, geniş bir yer ideal olacaktır. Mekânı süslemeyi de unutmayın.

  • Doğum günü için bir tema belirleyin

Örneğin kızınız varsa onu bir prenses yapın ve ona göre oyunlar hazırlayın. Giyilecek kostümleri ve aksesuarları ona göre seçin. Kız çocukları için kelebekli, prensesli veya üzerinde sevimli hayvanların bulunduğu temalar, erkek çocukları için ise üzerinde futbolla alakalı, süper kahramanlar ya da arabaların olduğu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz küçükse cinsiyetine göre renk seçerek beslenme sandalyesini süslemek o güne renk katacaktır.

  • Bir ağaç dikin

Tıpkı bebeğiniz gibi bir ağaç da geçen her seneyle birlikte büyüyecek. Yıllar geçtikçe her doğum gününde bebeğinizin büyüttüğü bu ağaçla beraber fotoğrafını çekebilirsiniz.

  • Pastayı temaya uygun hazırlatın

Pasta sevmeyen çocuk var mıdır? Pastayı eğer çocuğunuz özel bir isteği yoksa mutlaka temaya uygun bir şekil vererek hazırlatın. Üzerinde yazılar ve süsler mutlaka olsun.

  •  Etkinlik ayarlayın

Çocuğunuz yaşı ilerledikçe sizden çeşitli etkinlikler talep edecektir. Eğlenmek için sevdiği karakterlerin kostümünü giyen veya palyaço kılığındaki animatörlerle aktiviteler yaratabilirsiniz.

  •  Ona özel video hazırlayın

Her sene bebeğinizle hikâyenizi bir videoda ona anlatın. Bebeğinizin hikâyesini okumak veya birlikte slayt gösterisini izlemek, ona ne kadar özel olduğunu ve onu ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatan harika bir anı olacaktır.