Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Çocuk Devam Sütü Öneren Çocuk Doktorlarının 1 Numaralı Tavsiyesi **

 

40 yılı aşkın süredir yaptığı araştırmalarla bebekler için hep daha iyisini geliştiren ve içerisindeki prebiyotik lifler ile bağışıklık sistemini destekleyen Aptamil Çocuk Devam Sütleri, çocuk doktorları tarafından kazandığı güvenle çocuk devam sütü markaları arasında tavsiye edilen markalar arasında en önde geliyor.

Neden mi?

İşte Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni Tercih Etmeniz için 5 Neden:

  • Aptamil Çocuk Devam Sütleri içerisindeki prebiyotik lifler sayesinde bağışıklık sistemini destekler.
  • Anne sütü araştırma merkezimizde 40 yıldır yapılan araştırmalar sonucunda üretilir.
  • Bebeklere uygun kalite standartlarında üretilir.
  • Akıllı kutu ve içerisindeki ölçeği sayesinde devam sütünü bebeğiniz için doğru miktarda hazırlayabilirsiniz ve paketi hijyenik bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • 11 vitamin ve 10 mineral içerir.

 

Peki Aptamil Çocuk Devam Sütü Bağışıklığı Nasıl Destekler?

 

Bağışıklık hücrelerinin %70’i bağırsaklarda yer alır. Bebeği hastalıklara karşı koruyan yararlı bakterilerin çoğu bağırsaklarda bulunur. Aptamil Çocuk Devam Sütleri içeriğindeki prebiyotik karışım ile bağırsaktaki faydalı bakterilerin gelişimini, dolayısıyla bağışıklığı destekler.

Güçlü bir bağışıklık için olmazsa olmaz öneme sahip prebiyotikler, yararlı bakteriler için besin görevi görür. Yararlı bakterilerin doğal olarak çoğalmasını sağlar ve zararlı bakterilerin bağırsağa yerleşmesini önlerler.

Her çocuk devam sütünde aynı miktarda prebiyotik bulunmaz. Çocuk devam sütünde bulunan prebiyotiklerin bağışıklığı destekleyici etki gösterebilmesi için, Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nde olduğu gibi yeterli miktarda prebiyotik bulundurması gerekir.

Bebeğin gelişiminin büyük bir kısmı ilk 2 yıl içinde tamamlandığından, bu 2 yıl boyunca beslenmeye çok dikkat edilmelidir. Bu yüzden doğru çocuk devam sütü seçimi büyük önem taşır.

 

İçeriğinde Hangi Vitamin ve Mineraller Bulunur?

 

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin içinde, probiyotiklerin gelişmesine ve bebeklerin bağışıklığının güçlenmesine destek olan prebiyotik bileşenlere ek olarak; kalsiyum, fosfor, demir, potasyum, klor, çinko, bakır ve iyot olmak üzere 8 mineral yer alıyor. 

Vitaminler açısından da oldukça zengin olan Aptamil Çocuk Devam Sütleri; A, C, D, E, K vitaminlerini, B vitaminlerinden ise B1, B2, B12 vitaminlerini içeriyor.

 

* Bebeğinize en iyisi anne sütüdür, eksikliğinde doktora danışınız. Bu gıda prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler. Sağlıklı yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme önemlidir.

**Ipsos Mart 2022 Pazar Araştırması uyarıca çocuk doktorlarının en çok ve düzenli olarak tavsiye ettiği biberon maması/formül süt/devam sütü markalarına bakıldığında %76’sı Aptamil önermektedir.

Arslanoğlu S. et al., 2012, Journal of Biological Regulators & Homeostatic Agents,26, 3, 49-59.

European Commission “Commission delegated regulation (EU) 2016/127 of 25 September 2015” https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32016R0127&from=EN

Arslanoğlu S et al., 2007, The Journal of Nutrition, Nutrition and Disease.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2515351/

Chatchatee P. et al, 2014,  JPGN, 58, 4.