Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Hamile Kadınlar İçin En İyi Hediye Önerileri

Eşiniz ya da çok yakın bir arkadaşınız hamile ve ona bu çok özel dönemde hediye mi almak istiyorsunuz? Hamile hediyelerinin neler olabileceği konusunda fikir sahibi olmayabilir ya da hamile anneye hediye seçeneklerinden birini tercih ederken kararsız kalabilirsiniz.  Aslında hem içinize sinebilecek hem de anne adayını mutlu edebilecek pek çok fikir hamilelik hediyesi olabilir.

Hamilelik dönemi her kadın için özeldir.  Akılda kalan pek çok anıyla geçen hamilelik günlerinde, anne adaylarının hem beğenileri hem de ihtiyaçları değişir. Hamile anneye hediye alırken de işte bu döneme özel bir seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. Sizin daha kolay seçim yapmanız için Eşim hamile ne hediye alabilirim?’, ‘Hamile kadına ne hediye alınır?’ gibi sorularınıza cevap olacak bazı önerileri bir araya getirip listeledik. Yazımızı okuyarak hamile eşe hediye ya da hamile arkadaşa hediye seçenekleri hakkında pek çok fikir alabilirsiniz.

Ultrason Anı Çerçevesi

Hamilelik döneminde anne adayı her doktor kontrolünde ultrason ile büyüyen bebeğine merhaba der. Bebeğini görmenin mutluluğunu yaşayan anne adayları için alınabilecek en anlamlı hediyelerden biri işte bu ultrason kontrollerinde verilen resimlerin konulduğu ultrason anı çerçevesi olabilir. Ailenin yeni üyesi olan bebeğin ilk fotoğrafından oluşan anı çerçevesini, bir ömür boyu saklayabilmesi için anne adayına hediye edebilirsiniz.  

Bebek Anı Defteri

Hamileler için hediye denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biri de bebek anı defteridir. 40 haftalık hamilelik macerasının her anının not edildiği bir günlük, sadece anne adayı için değil doğacak bebek için de harika bir hatıra olabilir.  Bebek anı defteri, anne olacağını öğrendiği ilk günden itibaren başlayarak, bebeğin bir yaşına kadar olan tüm anılarını kaydetmek isteyen hamileleri mutlu edebilir. Doğum öncesi bebekle ilgili anıların not edebileceği özel içerikli sayfaların yer aldığı defterde, bebeğin doğduktan sonra eve ilk gelişi, ilk günlerinin nasıl geçtiği, el-ayak izi, ilk banyosu gibi detaylar yazılabilir. Bebeğin en özel anları olan hayatındaki ilklerinin de yazılabileceği bu defteri yeni hamile anneye hediye olarak düşünebilirsiniz.

Hamile Yastığı

Anne adayları için hamilelik, pek çok değişimin yaşandığı bir dönemdir. Hamilelerde en görünür olan bu değişimlerden biri de büyüyen karnıdır. Her ay karın bölgesi biraz daha genişleyen anne adayı için rahat uyumak ise giderek zorlaşır. Hamilelik döneminde konforlu bir uyku uyuyabilmesine yardımcı olmak için hamile yastığı, anne adayına hediye edilebilecek en ideal seçeneklerden biridir. Anne adayına, çeşitli şekil ve ebatlarda, vücudun bir bölgesini veya tamamını desteklemek için tasarlanmış hamile yastığı hediye ederek hem gebelik sırasında konforlu uyumasını hem de doğumdan sonra bu yastıkla bebeğini kolay emzirmesini sağlayabilirsiniz.

Esprili Hamile Tişörtleri

Aylar ilerledikçe yeni hamile kıyafetlerine ihtiyacı olan anne adayının yüzünü, esprili bir tişört ile güldürmek ister misiniz?  Üzerindeki çizim ve mesajlarla hamilelik dönemini vurgulayan esprili tişörtlerden birini hamile hediyesi olarak seçebilirsiniz. Hamilelik dönemindeki kıyafetlerin ileriki yıllarda birer anı olabildiğini de düşünerek esprili tişörtler, anne adayının da sevebileceği bir hamilelik hediyesi olabilir. Ancak unutmayın ki hamile kıyafetlerinin bazı özelliklere sahip olması önemlidir. Alacağınız tişörtün özelikle yumuşak, esnek ve nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş olduğuna, büyüyen karın bölgesi için yeterli genişlikte olmasına özen gösterebilirsiniz.

Telefon Fotoğraf Yazıcısı

Çoğu anne adayının hamilelik ve doğumdan sonraki dönemde en çok yapmak istedikleri şeylerden biri bu özel ve unutulmaz anları kayıt altına almaktır. Küçük boyutları ile gittiğiniz her yerde anne adayına eşlik edebilecek olan fotoğraf yazıcısı, çekilen fotoğrafları saniyeler içinde çıkartabilmeye fırsat tanıyor.  Bluetooth bağlantısı ile çalışabilen seçenekleri de telefonda ya da dijital ortamlarda bulunan fotoğrafları bağlantı kurarak, kısa süre içinde çıkarma şansı veriyor. Telefon fotoğraf yazıcısını, dokuz aylık özel hamilelik serüvenini fotoğraflayıp karta basmak isteyen hamile anneye siz hediye edebilirsiniz. Böylece telefona takılabilen ve kolay kullanılabilen harici yazıcılarla anne adayına istediği fotoğrafın baskısını alabilme imkanını hediye etmiş olursunuz.

Hamilelik ve Bebek Bakımı Kitapları

Hamilelik süresinde bebeğinin büyümesini heyecanla bekleyen anne adayına alınabilecek hediyelerden biri de hamilelik döneminde annelere bebeğin bakımı ile ilgili tavsiyelerde bulunan hamilelik ve doğum sonrası ile ilgili kitaplar olabilir. Özellikle ilk kez hamile kalan, daha önce deneyimi olmayan anne adayları için hamilelik, bebek bakımı ve bebek gelişimi ile ilgili kitaplar başucu kitabı haline gelir. Annelerin hamileliklerine hazırlanmalarına yardımcı olmak ve onları bilgilendirip rahatlatmak için yazılan hamilelikte okunması gereken pek çok kitaptan birini yeni hamile anneye hediye edebilirsiniz.

Emzirme Eğitimi

Bebekler için en iyi besin anne sütüdür. Yenidoğan bebekler için en ideal beslenme şekli annesi tarafından emzirilmesidir. Anne sütü içindeki besinler sayesinde bebeğin bağışıklığını güçlendirir, gelişimini destekler. Bu yüzden ilk 6 ay anne sütü alması, 6 aydan sonra anne sütü yeterliyse ve bebek hala emebiliyorsa bu sürecin 2 yıl devam etmesi, bebeğin sağlığı açısından faydalıdır.  Özellikle ilk bebeğini kucağına alıp emzirmeye hazırlanan hamile kadına hediye olarak, doğru emzirme yöntemleri ile ilgili bir emzirme danışmanından randevu alabilirsiniz. Böylece anne adayının kendini doğum sonrası emzirme sürecine hazırlamasına ve bebeğiyle keyifli bir emzirme dönemi geçirmesine destek olabilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Bakımı Eğitimi

Ebeveyn olmaya gün sayan hamileler için hediye olabilecek eğitimlerden biri de yenidoğan bebek bakımı üzerine olabilir.  Ebeveynlik yolculuğuna ilk defa adım atan ve daha önce bebek bakımı hakkında bilgi sahibi olmayan anne adayı için doğumdan sonraki, özellikle ilk 3 aylık dönem, biraz zor geçebilir.  Yenidoğan bebek bakımı eğitimi, işte bu dönemi daha rahat geçirmesini sağlamak için hamile anneye hediye şeklinde düşünülebilir. Eğer siz de anne adayının ilk aylarda, bebek bakımında uzman birinin desteğini yanında hissetmesine destek olmak istiyorsanız, pek çok eğitim merkezinde kurs şeklinde verilen yenidoğan bebek bakımı eğitimini hediye edebilirsiniz. Böylece anne adayının anne sütü ve emzirme, bebekle iletişim kurma, bebek bakımının detayları, uyku düzeni gibi pek çok konuda bilgi ve fikir olmasını sağlayabilirsiniz.

Hamilelik Yogası Kursu

Hamilelik yogası, anne adayını hamilelik sürecinin farklı aşamalarında fiziksel ve duygusal olarak güçlendiren, nefes egzersizleri ile meditasyon sağlayan ve anneyi doğuma hazırlayan egzersiz yöntemleridir. Çok yormayan, yumuşak egzersizlerden oluşan bir spor türü olduğu için hamilelerin fiziken ve ruhen rahatlamasına destek olan hamile yogası, bu konuda uzmanlaşmış yoga eğitim merkezlerinde kurs olarak verilir. Bu kursları hamilelik hediyesi şeklinde anne adayına vererek, anne adayının gevşeyip rahatlamasını ve kendini daha mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta hamilelik yogasına doktor tavsiyesiyle başlamak gerektiğidir. Uzmanlar hamile yogasına başlamak için 12. haftaya kadar beklenmenin, 12. haftadan sonra yoga yapılmasının uygun olduğunu belirtir. Bu nedenle yogaya başlamadan önce anne adayının doktoruna danışması gerektiğini hatırlatmayı unutmamalısınız.