Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Hamilelikle İlgili 8 Faydalı Kitap Önerisi

Hamilelikle İlgili 8 Faydalı Kitap Önerisi

Hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren kafasında yüzlerce soru oluşan ve hamilelik ve doğum süreci hakkında bilgi sahibi olmak isteyen anne adayları okudukları kitaplarla sorularına yanıt bulmaya çalışırlar.

Bu süreçte anne adaylarının başucu rehberi olacak 8 faydalı kitabı sizin için derledik.

1- Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı

Yazar: John KellyThomas Verny

Konusu: Bebeğin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesinde anne karnında geçen sürenin çok önemli bir rol oynadığını gözler önüne seren kitap, bebeğin anne karnında geçen 9 ayını konu alıyor. Bebeğin ruhsal ve fiziksel kimliğinin oluşumunda anne karnında geçirilen sürenin belirleyici olduğunu bilimsel araştırmalarla ortaya koyan öncü hekim Dr. Verny,  anne babalara çok değerli bir eser sunuyor.

2- Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler?

Yazar: Heidi E. MurkoffSharon Mazel

Konusu: Bu kitapta hamilelik döneminde doktor seçiminden doğum yöntemlerine, egzersizden doğum sonrası döneme kadar geçen sürede hamileliğiniz ile ilgili aklınıza takılan yüzlerce sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

 

3-9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik

Yazar: Dr. Kağan Kocatepe

Konusu:  Dr. Kağan Kocatepe’nin bilgi ve deneyimlerini bebek sahibi olmayı planlayan anne-baba adayları ile paylaştığı bu kitapta, hamileliğin planlanmasından itibaren hafta hafta hamilelik süreci, doğum, bebek bakımı, emzirme gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

4-A'dan Z'ye Sağlıklı ve Bilinçli Hamilelik

Yazar: İrina Webster

Konusu: Hafta hafta ve ay ay hamilelik ile ilgili tüm süreci detaylı bir şekilde anlatan bu kitapta aynı zamanda hamilelik sürecini daha rahat ve keyifli geçirmek için faydalanacak çok önemli tüyolar bulabilirsiniz.
 

5- Gebe-loji

Yazar: Linda Geddes

Konusu: Tüm anne adayları gibi hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren kafasında binlerce soru oluşan gazeteci-yazar Linda Geddes, bu konuda duyduğu kulaktan dolma bilgilerden kurtulup sorularının doğru yanıtlarını bulmak için yapılan bilimsel araştırmaları incelemeye başlar. Hamilelik, doğum ve bebeğin ilk yılını da içeren dönemde her yeni annenin aklına takılan yüzlerce sorunun bilimsel yanıtlarına ulaşabileceğiniz bu kitap gerçek bir başucu rehberi niteliğinde.

6- Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı

Yazar: Ayşe Öner

Konusu: Bebeğin anne karnındaki gelişiminden anne adayının beslenmesine, doğuma hazırlıktan bebeğin banyosuna kadar pek çok konuda anne adaylarına hamilelik, doğum ve bebek bakımı konusunda pratik bilgiler sunan kitapta merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

7- Ece'nin Hamilelik Günlüğü

Yazar: Ece Arar

Konusu: Hamilelerin kafalarına takılan soruları gazetecilik ruhu ile araştıran, hamilelik döneminde yaşadıklarının gündelik yaşamını nasıl etkilediğini, duygusal çalkantılarını tüm çıplaklığıyla samimi bir dille anlatan Ece Arar’ın kaleminden bilgilendirici bir kitap…


8- Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor

Yazar: Dicle Keskinoğlu

Konusu: Kendisini “yarı zamanlı gazeteci, tam zamanlı anne” olarak tanımlayan yazar, hamileyken kendisini iyi hissettiren bir yayın bulamadığı için kitabı yazmaya karar vermiş. Hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçte amatör bir anne olarak trajikomik itirafların kaleme alındığı ve eğlenceli bir dille okura aktarıldığı bu kitapta çocuk büyütme ile ilgili merak ettiklerinizin cevabını da bulabilirsiniz.