Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Hamilelikte Kıyafet Seçimi

Hamileliğin ilk aylarında henüz fazla kilo almadığınız için ekstra kıyafet almaya ihtiyaç duymayabilirsiniz ama karnınız büyümeye, pantolonlarınızın düğmesi kapanmamaya başlayınca hamileler için özel olarak üretilmiş kıyafetlerden almanız gerekir.

 

Birbirinden şık hamile kıyafetlerini seçerken şıklığının yanında birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. İşte hamile kıyafeti satın alırken adım adım göz önünde bulundurmanız gerekenler…

 

  • Hamilelik dönemi boyunca kiloyu en fazla karın ve basen kısmından alacağınız için kıyafetlerin bel kısmı çok önemlidir. Hamilelik ayınıza göre ayarlanıp genişletilebilin kıyafetler bu konuda imdadınıza yetişecektir.
  • Şıklık uğruna rahatlığınızdan ödün vermeyin. Kullanılan kumaşın esnek olmasına, vücudunuzu saracak kadar dar olmamasına özen gösterin. Likralı kumaşlar en doğru tercih olacaktır.
  • Nefes alan ve doğal kumaşları tercih edin. Vücut ısınız hamileyken biraz daha yüksek olacaktır. Bu nedenle hava alan, vücudunuzu kaşındırmayan ve tahriş etmeyen pamuk ve keten gibi kumaşlar tercih edin.
  • Hamile kıyafetleri diğer kıyafetlere nazaran biraz daha pahalı olabilir. Yaklaşık 6 ay boyunca kullanacağınız bu kıyafetler için çok fazla para harcamak istemeyebilirsiniz. Bu durumda birbiri ile kombinlenmesi kolay olan kıyafetleri tercih edin. Böylece az ürünle çok sayıda farklı kombin yapabilirsiniz.
  • Üst kıyafet seçiminizde hamilelik sonrasını da düşünerek kıyafet alın. Salaş tarzda giyinmeyi seviyorsanız doğum kilolarınızı verdikten sonra da aynı kıyafetleri giymeye devam edebilirsiniz. O yüzden üst kıyafet bakarken “Nasıl olsa birkaç ay giyeceğim, fark etmez” diye düşünmeyin.
  • Tercih edeceğiniz iç çamaşırlarının nefes alan pamuklu kumaşlardan üretilmiş olması gerekir. Gittikçe büyüyen göğüsleriniz için balensiz hamile sutyenlerini kullanın.
  • Kıyafetlerin yanında ayakkabı seçiminiz de çok önemlidir. Hamileliğiniz boyunca topuksuz ve kolay giyilip çıkarılabilen ayakkabıları kullanın. Ayak numaranız biraz büyüyeceği için birkaç çift fazla ayakkabı almak zorunda kalabilirsiniz.