Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

İlk Anneler Gününüz

Yaklaşık 9 ay boyunca bir hayali gerçeğe dönüştürmek için büyük emek verdiniz. Belki de hamileliğiniz boyunca anne adayı olarak anılmayı bile istemediniz, zaten bebeğinizin ilk hareketlerini hissettiğiniz andan itibaren onun için annelik şefkati beslemeye başlamıştınız. Sabırlı bekleyişin ardından da bebeğinizin kokusunu ilk defa duydunuz. İşte, o an sizin için gözyaşlarına boğulma ve bu mutluluğu kutlama zamanı geldi; anne oldunuz.

İlk Adımlarım olarak bu olağanüstü maceranız boyunca yanınızda olmaktan hep keyif duyduk. Annelik duygusu ile hayata daha sıkı bağlanan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutlarız! Tabii yeni anne olmanın mutluluk ile birlikte bazı sorumluluklar getirdiğinin de farkındayız. Aynı zamanda hangi sorumluluk sizi beklerse beklesin artık ayaklarınızın üzerinde hiç olmadığı kadar sağlam durabileceğinizi de biliyoruz. Neden anneliğin size hatırlattığı bu potansiyelinizi, bebeğinizin sınırsız hayallerini gerçekleştirmesi için kullanmayasınız?

Birlikte Büyüyorsunuz

Her annenin kabulleri ve kendisine özgü bazı kişilik özellikleri vardır. Bu da bir annenin bebeğini yetiştirirken sergilediği tutumu etkileyebilir. Belirli pedagojik yaklaşımların dışında anne olmanın sınırlarını belirleyen kurallar yoktur. Bu sebeple mükemmel anne olmak pek de ulaşılabilir bir amaç gibi görünmez.

Annenin zaman zaman hata yapabileceğini kabul etmesi, bebeğine daha iyiyi sunabilme için izleyebileceği en doğru yaklaşımlardan biridir. Bu tutum, bebek için de örnek olur ve başarısızlıklar ya da hatalar karşısında pes etmek yerine daha iyisini yapmak için çabalayabilir. Annelik bu yönüyle sizi kusurlu yapan şeyin aynı zamanda güzelleştirdiğini de öğretir. Kendi hatalarınız kabul eder, bebeğinizin hayatı keşif yolunda yapacağı yanlışları sabırla gözlemler ve büyüme yolunda bebeğinizle birlikte adım atarsınız.

Esneklik Kazanıyorsunuz

Bugüne kadar birçok şeyin sizin kontrolünüzde olması için gayret göstermiş olabilirsiniz. Ancak bebek bakımı gerçekleştirirken siz ne kadar çabalarsanız çabalayın bebeğinizin kendi doğruları olduğunu fark edebilirsiniz. Bebeğinizin doğasını kabul etmek ve bazı durumlarda görüşlerinizi değiştirmek size yeni bir özellik kazandırır: Esneklik. Sizi zorluklar karşısında daha dirençli kılacak ve iç huzuru yakalamanızı sağlayabilecek bir özelliktir. Bebeğinizin size kazandırdığı esneklik, onun hayatını da önemli bir şekilde etkileyebilir. Problemler karşısında esneklik gösterebilmeniz, çocuğunuzun kendi ayakları üzerinde daha sağlam durmasına ve amacına ulaşma yolunda yeni yollar aramasına yardımcı olur.

Hayalleriniz Gerçekleşiyor

Hiç yerdeki bir taşı elinize alıp dakikalarca incelediniz mi? Ya da her gün sokağınızda dolaşan kedileri gördüğünüzde en son ne zaman heyecanlandınız? Merak duygusu ile dünyaya gelen bebeğiniz size zamanın aslında çok da hızlı akmadığını ve keşfedilecek ne kadar çok şey olduğunu hatırlatabilir. Dünya ile yeniden tanışmak için bebeğinize, ihtiyaç duyduğu özgürlük alanını tanıyabilirsiniz. Bırakın dilediğince koşsun, düştüğü zaman acıyı tatsın ve bu problemle başa çıkmayı öğrensin. Bir çiçeğe eğilip dakikalarca incelesin ve siz de onun  bu heyecanına dahil olun.

O yeni keşiflere doğru ilerlerken siz de kendi hayatınızda cesur adımlar atarak ona örnek olun. Denemekten ve bebeğinizle birbirinizi hayallerinizi gerçekleştirme yolunda desteklemekten vazgeçmeyin. Anne ve bebeğin birbirine verdikleri bu güç sayesinde dünya daha yaşanılır bir yer olacaktır. Bu güç dolu maceranızda aklınıza takılan sorular sizi duraklattığı zaman İlk Adımlarım olarak sizi ve bebeğinizi desteklemek için hep yanınızda olacağız. Tekrar Anneler Günü’nüzü kutlar, bebeğinizle sağlık ve huzur dolu yıllar dileriz.