Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Palm Yağı Nedir

Palm Yağı Nedir?

40 yılı aşkın süredir anne sütünün etkileri üzerine araştırmalar yürütüyoruz. 500 bilim insanı ile gerçekleştirdiğimiz bu klinik araştırmalar sonucu bebeğiniz için güvenilir ve anne sütüne yakın etkiler gösterebilmek için Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni geliştirmeye devam ediyoruz.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nde sağlık profesyonellerinin önerdiği doğrultuda, bebeğinizin gelişimine uygun içeriklerle prebiyotikleri bir araya getirdik. Kullandığımız tüm ham maddeler bebeğinizin beslenmesine uygundur ve birçok kalite-güvenlik testinden geçmiştir.

Bebeğinizin Beslenmesinde Yağların Büyük Rolü Vardır

Bebeklerin gelişiminde anne sütünde bulunan yağ önemli bir rol oynar. Bebekler, vücut dokularının büyümesi için ihtiyaç duydukları enerjinin önemli bir kısmını anne sütünde bulunan yağ ile alır. Ayrıca anne sütünün yapısında bulunan yağ, bebeklerin sinir sistemi gelişimine de yardımcı olur. Bebekler için besin ve enerji kaynağı olan anne sütündeki yağın %25’lik kısmını palmitik asit oluşturur. Çocuk devam sütünün de anne sütü içeriğindeki yağ profiline yakın faydalar gösterebilmesi için içerisine palmitik asit eklenmektedir. Palmitik asidin en zengin bulunduğu kaynaklardan biri ise palm yağıdır.

Neden Palm Yağı?

Yağlar bebeğinizin gelişimi için önemlidir. Bu sebeple anne sütünün yağ profiline en yakın karışımı elde etmek için palm yağı kullanıyoruz. Palm yağı, doğru tekniklerle üretildiği zaman sağlığı destekleyici etki gösterir. Önemli olan 200 derecenin üzerinde bir işlem görmemesidir. Aptamil Çocuk Devam Sütleri böyle yüksek bir sıcaklıkta üretilmez. 

Doğru üretim tekniği ile içeriğimizde bulunan palm yağı, bebeğinizin anne sütü içeriğindeki yağ profiline yakın bir besine ulaşmasına yardımcı olur.

Her zaman önceliğimiz bebeğinizin sağlığıdır. Bu sebeple üretim aşamalarımız çeşitli testlerden geçer. Ayrıca tüm Aptamil Çocuk Devam Sütleri Avrupa Birliği Standartlarına uygun bir şekilde Avrupa’daki tesislerimizde üretilir. Bebeğinizin sağlığı her zaman Aptamil Çocuk Devam Sütleri güvencesi altındadır.

 

 

Kaynaklar