Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Palm Yağı ve Soya Lesitini Nedir

40 yılı aşkın süredir anne sütünün etkileri üzerine araştırmalar yürütüyoruz. 500 bilim insanı ile gerçekleştirdiğimiz bu klinik araştırmalar sonucu bebeğiniz için güvenilir ve anne sütüne yakın etkiler gösterebilmek için Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni geliştirdik.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nde sağlık profesyonellerinin önerdiği doğrultuda, bebeğinizin gelişimine uygun içeriklerle bağışıklık sistemini destekleyen prebiyotikleri bir araya getirdik. Kullandığımız tüm ham maddeler bebeğinizin beslenmesine uygundur ve birçok kalite-güvenlik testinden geçmiştir.

Bebeğinizin Beslenmesinde Yağların Büyük Rolü Vardır

Bebeklerin gelişiminde anne sütünde bulunan yağ önemli bir rol oynar. Bebekler, vücut dokularının büyümesi için ihtiyaç duydukları enerjinin önemli bir kısmını anne sütünde bulunan yağ ile alır. Ayrıca anne sütünün yapısında bulunan yağ, bebeklerin sinir sistemi gelişimine de yardımcı olur. Bebekler için besin ve enerji kaynağı olan anne sütündeki yağın %25’lik kısmını palmitik asit oluşturur. Çocuk devam sütünün de anne sütü içeriğindeki yağ profiline yakın faydalar gösterebilmesi için içerisine palmitik asit eklenmektedir. Palmitik asidin en zengin bulunduğu kaynaklardan biri ise palm yağıdır.

Neden Palm Yağı?

Yağlar bebeğinizin gelişimi için önemlidir. Bu sebeple anne sütünün yağ profiline en yakın karışımı elde etmek için palm yağı kullanıyoruz. Palm yağı, doğru tekniklerle üretildiği zaman sağlığı destekleyici etki gösterir. Önemli olan 200 derecenin üzerinde bir işlem görmemesidir. Aptamil Çocuk Devam Sütleri böyle yüksek bir sıcaklıkta üretilmez. 

Doğru üretim tekniği ile içeriğimizde bulunan palm yağı, bebeğinizin anne sütü içeriğindeki yağ profiline yakın bir besine ulaşmasını sağlar.

Her zaman önceliğimiz bebeğinizin sağlığıdır. Bu sebeple üretim aşamalarımız çeşitli testlerden geçer. Ayrıca tüm Aptamil Çocuk Devam Sütleri Avrupa Birliği Standartlarına uygun bir şekilde Avrupa’daki tesislerimizde üretilir. Bebeğinizin sağlığı her zaman Aptamil Çocuk Devam Sütleri güvencesi altındadır.

Doğal Bileşen: Soya Lesitini

Soya lesitini, yağ ve su gibi iki maddenin birbirine karışmasını ve elde edilen kıvamın kalıcı olmasını sağlar. Lesitin, soya fasulyesinde, yumurtada, mısır ve yer fıstığında doğal olarak bulunur. Biz de, soya lesitininin bu özelliğinden faydalanarak homojen yapıdaki Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni elde ediyoruz. Soya fasulyesi, yumurta ve mısırdan elde edilen lesitinin, Türkiye ve AB standartlarına göre bebek beslenmesinde kullanılması uygundur. Uzun yıllardır gıdalarda güvenle kullanılmaktadır.

Kullandığımız tüm maddeler ve ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Birliği standartlarına uygundur. Aptamil Çocuk Devam Sütleri’ni gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.2903/j.efsa.2017.4742

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4882692/

https://www.ceghonline.com/article/S2213-3984(18)30037-X/pdf