Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

24 Aylık Bebeğin Günlük Rutini

Bebeğinizin 24. Ayı (2 yaşında!)

Tebrik ederiz! Bebeğiniz, yaşamınızın tatlı bir parçası olalı 2 yıl oldu. Artık tuvalet eğitimine başlama, özgürce hareket etme ve kendisini çok daha iyi ifade etme gibi dönüm noktalarına yaklaştı. 

Bebeğinizin erken çocukluk döneminde gerçekleşen bu gelişim aşamalarına destek vermek için onun günlük rutinini koruyabilirsiniz. 2 yaşındaki bebeğinizin uyku düzeni, beslenme rutini ve oyun programını korumak için de bağışıklık sistemini destekleyebilirsiniz. Çünkü vücudu dirençli bebeğinizin beslenme, uyku ve oyundan oluşan ritmi bozulmaz.

24 Aylık Bebeğin Günlük Beslenme Rutini

2 yaşındaki bebeğiniz kendi kararlarını verme isteğiyle yemekleri seçebilir. Rol model olup alışveriş ve yemek yapma sürecine onu dahil etmek, bebeğinizdeki yemek seçiciliğini azaltabilir. 

Bebeğinizi günde 3 ana öğün ve 2 ara öğün olmak üzere bağışıklığını ve gelişimini destekleyici gıdalarla beslemeye özen gösterebilirsiniz. Tabii 24 aylıkken de bebeğinizi anne sütü ile besleyebilirsiniz. Yokluğunda veya eksikliğinde doktor tavsiyesiyle Aptamil Çocuk Devam Sütü ile besleyerek içeriğindeki prebiyotikler sayesinde bağışıklık sisteminin destekleyebilirsiniz.* (Bebeğinize en iyisi anne sütüdür, eksikliğinde doktora danışınız.)

2 yaşından 3 yaşına kadar anne sütü eksikliği veya yokluğunda doktor tavsiyesi ile Aptamil 5 Çocuk Devam Sütü ile bebeğinizi beslemeye devam edebilirsiniz.

24 Aylık Bebeğin Günlük Uyku Düzeni

2 yaşındaki bebeğinizin öğle uykuları azalmaya başlayabilir. Yine de 24 saat içinde yaklaşık 13 saat uyuyabilir. Bebeğinizi daha erken uyutarak uyku saatlerini düzenleyebilirsiniz. 

24 Aylık Bebeğin Günlük Oyun Programı

Bebeğiniz boyama kalemleri, bloklar ve hayali oyunlarla oynamaktan keyif alır. 24 aylık bebeğinizin düzenli olarak açık havada oynamasını sağlayarak yeni keşiflerde bulunmasını sağlayabilirsiniz.

24 aylık bebek rutini örnek tablosunda ¨24 Aylık Bebek Ne Kadar Uyur?¨ ve ¨24 aylık bebek kaç saatte beslenmeli?¨ gibi soruların cevaplarına yer verdik. Günlük rutin tablosunu incelerken her bebeğin gelişiminin ve günlük düzeninin kendine özgü olduğunu hatırlamanızda fayda vardır.

24 Aylık Bebeğin Günlük Rutin Tablosu

07.30-Uyanma, bez ve üst değişimi.

08.00-Kahvaltı öğünü yanında anne sütü ya da doktorunuz önerdiyse Aptamil Çocuk Devam Sütü

09.00-Oyun, eğitici aktivite, etkinlik.

10.00 -Tuvalet eğitimi denemesi

10.30- Ara öğün.

11.00-Oyun, eğlence, eğitici aktivite.

11.30- Açık hava gezintisi.

12.00-Öğlen yemeği.

13.00-Alt değiştirme. (Tuvalet eğitimi denemesi)

13.30-Anne sütü ya da doktorunuz önerdiyse Aptamil Çocuk Devam Sütü

14.30-Öğlen uykusu

16.00-Uyanma,bez değiştirme (tuvalet denemeleri)

17.00-Ara öğün.

17.30-Oyun ,eğlence, eğitici aktivite,

18.00- Açık hava gezintisi.

18.30-Akşam yemeği.

19.30-Uyku öncesi sakin oyun, banyo, pijama.

20.00-Anne sütü ya da doktorunuz önerdiyse Aptamil Çocuk Devam Sütü

20.30-Kitap,masal okuma ve gece uykusuna geçiş.

*Bebeğinize en iyisi anne sütüdür, eksikliğinde doktora danışınız. Bu gıda prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler. Sağlıklı yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme önemlidir.