Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

İkiz Bebekler İçin İsim Önerileri

Bebeğinizin hayatları boyunca taşıyacakları isimleri belirleme sorumluluğu sizde. Bu isimler hem onun ileride beğeneceği hem de yaşayacağı toplumda kabul edilebilen güzel bir isim olmalı. Söyleyiş biçimi, anlamı, çağa uygunluğu gerçekten çok önemli. Bunun için iyi düşünüp öyle karar vermelisiniz. Peki, bebekleriniz ikiz olacaksa? İşte o zaman iki kat daha fazla düşünmelisiniz. İki isim bulmanın zorluğunun yanında birbiriyle örtüşen, uyumlu, anlam bakımından zıt düşmeyen isimler bulma kaygınız da olabilir. Bunun için ikiz bebek isimleri belirlerken ilerleyeceğiniz adımları ve önerilerimizi sıraladık.

Daha fazla Kız-Erkek İkiz Bebek İsimleri için tıklayın.

Daha fazla Kız İkiz Bebek İsimleri için tıklayın. 

Daha fazla Erkek İkiz Bebek İsimleri için tıklayın.

Ses Uyumu Bakımından Uyumlu İsimler

Ebeveynler genelde ikiz bebekleri için ses uyumları olan aynı hece sayısına sahip isimleri tercih ederler. Çünkü ikiz bebeklerin fazlaca sevimli yanları vardır ve isimleri bile uyumlu olmalıdır gibi bir düşünce olabilir. Fakat bebek isimleri koyarken sevimli gelen şeylere aldanmamak gerek. Bebeklerin bir gün büyüyeceğini ve farklı bireyler olacaklarını göz önünde bulundurmakta fayda var. Bebekleriniz kendilerini bağımsız hissedecekleri benzersiz isimleri hakkediyor. Bunun için isimlerinin hemen hemen aynı olmaları (Oğuz-Oğuzhan, Ece-Ecem, Dide-Didem Nihal-Nihan, Ayla-Alya vs.) onlar açısından ileriki yıllarda sorun yaratabilir. Kimse ikiziyle karıştırılmaktan mutlu olmaz. Bunları ele alarak fonetik açıdan uyumlu fakat birbirinden farklı popüler isimleri şöyle sıralayabiliriz. 

 

Kız İkiz Bebek İsimleri

Nazlı-Aslı, Ayça-Tuğçe, Ecrin-Ceylin, Sinem-Gizem-Meltem, Ceren-Beren-Yaren, Selin-Pelin, Esra-Selda, Azra-Hira, Berna-Sena…

Erkek bebek isimleri önerileri için buraya tıklayınız. 

Erkek İkiz Bebek İsimleri

Ediz-Deniz, Metin-Tekin, Özgür-Özgün, Kaan-Çağan, Gökhan-Hakan, Aras-Ayaz, Semih-Melih, Berkay-Gürkay, Doğan-Sinan-Baran gibi.

Erkek bebek isimleri önerileri için buraya tıklayınız. 

Kız-Erkek ikiz bebek İsimleri

Sinem-Kerem, Candan-Hakan, Arda-Sevda, İrem-Erdem, Meryem-Ethem, Toprak-Yaprak, Gizem-Ekrem, Azra-Kayra, Tolga-Meyra…

Bebek isimleri önerileri için buraya tıklayınız. 

Anlam Bakımından Uyumlu İsimler

Bazı ebeveynlerin tercihi ise her adımda birlikte olacağı bebeklere anlam bakımından yakın isimler vermektir. Sevdiğiniz bir ismi bambaşka bir şey ile eşleştirmek istemiyor olabilirsiniz. Şanslısınız, bunun için birçok seçenek bulunuyor.

İkiz Kız Bebek İsimleri

Deniz-Kumsal, Yağmur-Damla, Doğa-Duru-Berrak, Banu-Ece, Ezgi-Beste, Öykü-Masal, Nehir-Nil, Başak-Burçak, Demet-Buket…

 

 

İkiz Erkek Bebek İsimleri

Cenk-Savaş-Barlas, Rüzgâr-Poyraz-Ayaz, Ege-Efe, Kuzey-Güney, Barış-Umut, Efe-Yiğit

İkiz Kız-Erkek Bebek İsimleri

Toprak-Irmak, Yalın-Duru, Derya-Deniz, Devrim-Evrim, İdil-Ozan…

Geleneksel İsimler

Modern hatta egzotik isimler moda olsa da geleneksellikten vazgeçmeyen ve bu durumu daha samimi bulan anne babalar da var. Bu isimler toplum tarafından çabuk benimsenen, ezberlenmesi kolay isimler. Farklı olmak gibi bir kaygısı olmadan, kulağa hoş gelen uyumlu geleneksel ikiz bebek isimlerini birkaç örnekle gösterebiliriz.

İkiz Kız Bebek İsimleri

Ajda-Yelda, Handan-Vildan, Fatma-Füsun, Nagehan-Neslihan, Zülal-Zuhal, Nalan-Aydan, Leman-Nihan…

İkiz Erkek Bebek İsimleri

Selim-Kerim, Suat-Fuat, Haldun-Harun, Samet- Sedat, Halit-Ferit, Yaman-Turan, Fırat-Berat

İkiz Kız-Erkek Bebek İsimleri

İlhan-İmran, Bahar- Bahadır, Sevim-İbrahim, Ömer- Hacer verilebilecek örnek geleneksel isimlerden.