Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Prebiyotikler İçeren Aptamil, İçeğindeki D Vitamini İle Bağışıklık Sisteminin Normal İşlevini Destekler!

Kanıtlanmış Prebiyotikler İçeren Aptamil, İçeriğindeki D vitamini ile Bağışıklık Sisteminin Normal İşlevini Nasıl Destekler?

Bebeklerde bağışıklık güçlendirici besinlerin başında anne sütü gelir. Anne sütünün içeriğinde bebeğinizi koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler bulunur. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalarla beslenmesi önemlidir. Bilimsel araştırmalar, bir bebeğin hayata güçlü bir adım atmasında, bağışıklık sisteminin büyük önem taşıdığını ortaya koyuyor. 

Aptamil ailesi olarak bu gerçekten yola çıktık ve Nutricia Anne Sütü Araştıma Merkezi'nde 500 bilim insanı ile 40 yılı aşkın süren dir anne sütünü araştırıyoruz.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri içerisinde yer alan GOS:FOS kanıtlanmış prebiyotik bileşenler, Avrupa Regülasyonunun onayladığı tek prebiyotik bileşendir.[2] 

Prebiyotik Nedir, Prebiyotik Kaynakları Nelerdir? 

Anne sütünün içeriğinde prebiyotikler bulunur. Yetişkinler prebiyotikleri farklı besinlerden de alabiliyoruken bebekler en temelde anne sütünden alabilir.  

Anne sütünden sonra, kanıtlanmış prebiyotikler içeren Aptamil Çocuk Devam Sütleri içeriğindeki D vitamini ile bebeğinizin bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur. Aptamil Çocuk Devam Sütleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için “Neden Aptamil Çocuk Devam Sütleri?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Prebiyotikler, yetişkinler tarafından çiğ soğan, sarımsak gibi farklı besinlerden alınabilir. Ancak bebekler, prebiyotikleri temel olarak anne sütünden alırlar. 

Prebiyotik içeren gıdalar, ek gıda döneminden başlayarak bebeklerin ayına uygun olarak öğünlerine dahil edilebilir. Prebiyotikler doğal olarak şu besinlerde bulunur;

  • Muz
  • Soğan
  • Domates
  • Kuşkonmaz
  • Hindiba
  • Sarımsak
  • Enginar

D Vitamininin Bebekler İçin Önemi

D vitamini başta kalsiyum olmak üzere birçok mineralin dengesini sağlar. Bebeklerde kemiklerin ve dişlerin sağlıklı gelişimini desteklediği gibi bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyondan ve hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

D vitamini, bağışıklık sisteminde antimikrobiyal fonksiyonları destekler. Alerjik hastalıklara karşı da korunmaya yardımcı olur.

Bebeklerde D vitaminin önemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Aptamil'in İçeriğinde Hangi Vitamin ve Mineraller Bulunur? 

  • A, D, C, K, E Vitaminleri, Pantetonik Asit, Biotin, Folat ve B vitaminlerinden B1, B2 ve B12 vitaminlerini içerir.
  • Potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, iyot ve selenyum mineralleri içerir.

Beslenme Rutini Bağışıklığı Nasıl Destekler? 

Beslenmenin düzenli olması, bebeklerin sağlıklı gelişmelerini ve aynı zamanda güçlü bir bağışıklığa sahip olmalarını destekler. 

1 yaşından sonra da bebeğinizin bağışıklığının desteklenmesi ve ritminizin devam etmesi için onu anne sütü ile beslemeye devam etmelisiniz. 

Beslenme gibi oyun ve uyku rutinleri de bebeklerde bağışıklığa destekçidir. Beslenme, oyun, uyku rutinleri; bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimini hızlandırarak hayata güçlü bir adım atmasına yardımcı olur. Bebeğinizin bağışıklığını ve gelişimini desteklemek için 2 yaşına kadar beslenme, uyku ve oyun rutinini sağlamaya ve devam ettirmeye özen göstermelisiniz. Bebeklerde beslenme rutini, uyku düzeni ve oyun zamanı hakkında bilgi almak için “Bebeklerde Rutin Oluşturmanın Önemi” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ebeveynlik Yolculuğunuzda Yanınızdayız

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız günden itibaren ona iyi bir anne baba olabilmek için birçok soruya yanıt bulmaya çalıştığınızı biliyoruz. Bebek bakımı ve beslenmesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular için İlk Adımlarım Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

 

 

Bebeğinize en iyisi anne sütüdür, eksikliğinde doktora danışınız.  Sağlıklı yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme önemlidir. *D vitamini çocuklarda bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur.

 

 

 

Kaynaklar