Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Bebeğiniz Uyurken Aktiviteler

Bebeğiniz uyurken yapabileceğiniz 6 aktivite:

Bebeklerin uykuya daldıkları anlar annelerin yorgunluklarını giderebileceği ve kendilerine vakit ayırabileceği en değerli zamanlardır. Bebeğinizin uyku vakitlerini fırsata dönüştürmek için enerji toplamanızı sağlayacak ve sizi mutlu edecek aktivitelerde bulunun.

Bebeğiniz mışıl mışıl uyurken kendiniz için bir şeyler yapın:

Kitap-gazete-dergi okuyun

Belki de en son kitabınızı hamileyken okudunuz ve bebeğiniz doğduktan sonra elinizi hiçbir kitaba süremediniz.  Dergi ya da gazetelerin ise sadece fotoğraflarına bakıp hızlıca sayfaları çevirmekle yetiniyorsunuz. O çok özlediğiniz kitaplarınıza ve dergilerinize dönmeniz için aslında fırsatınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Bebeğiniz mışıl mışıl uyurken siz de bu saatleri okuma saati olarak değerlendirebilirsiniz.

Enerji toplamak için uyuyun

Eğer kendinizi çok yorgun hissediyorsanız bebeğiniz uyurken yapacağınız en mantıklı şey uyumak olacaktır. Çünkü enerjiniz yokken başka bir şey ile uğraşmanız yorgunluğunuzu daha da arttırır.

 

Evde spor yapın

Spor sizi hem mutlu eder hem de doğum sonrası kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Bebeğinizin uyku aralarında pilates, yoga ya da aerobik gibi evde yapabileceğiniz egzersizlere vakit ayırabilirsiniz.

 

Romantik bir akşam yemeği hazırlayın

Bebeğiniz doğduğundan beri akşam yemeklerini aceleye mi getiriyorsunuz? Bebeğiniz hayatınızın merkezinde olabilir ama eşinizin de sizinle kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacı var. Bebeğiniz gündüz uykusuna yattığında, eşinizle geçireceğiniz romantik bir akşam yemeği için bir şeyler hazırlayabilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızla sohbet edin

Bebeğiniz uyurken kendinize zaman ayırmanın, kafanızı dağıtmanın en güzel yollarından biri de dost sohbetleridir. Bebeğinizin uyku molalarında size yakın oturan arkadaşlarınızı evinize davet edebilir, birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Kişisel bakımınıza zaman ayırın

Yeni anneliğin heyecanı ve yoğun temposu nedeniyle bir müddet ara verdiğiniz kişisel bakımınıza vakit ayırmak için bebeğinizin uyku saatlerini fırsata çevirebilirsiniz. Eğer bebeğinizi birkaç saatliğine bırakabileceğiniz bir yakınınız ya da bakıcınız var ise bu işi usta ellere de bırakabilirsiniz.