Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür
bg

Bebeğinizle Müzeleri Keşfetme Zamanı

Bebeğiniz dünyaya gözlerini açtığı anda merakla çevresini incelemeye başlar. Haftalar geçip de daha özgürce hareket ettikçe bu merakını gidermek için yeni edindiği kabiliyetlerini kullanır. Bebeğinizin dünyayı keşfetme yolundaki bu merakını desteklemek siz ebeveynlerinin elinde.

Günlük hayatta karşılaşamayacağı objeleri bebeğinize göstererek onun hayal gücünü zenginleştirebilir ve dış dünyayı keşif macerasında ona yardımcısı olabilirsiniz. Bebeğinizin merakını uyandırmanın en iyi yollarından birisi de müzeye gitmektir. Müzeye giderek bebeğinizi yeni nesneler ile tanıştırabilir ve ailece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bebekle gidilebilecek müzeler listemize göz atarak bebeğinizin dış dünyayı keşif yolculuğundaki ilk duraklarını seçebilirsiniz.

BEBEĞİNİZLE ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZ 5 MÜZE

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, ailece keyifli vakit geçirmek isteyenler için doğru bir adres. 1700’lerden günümüze pek çok oyuncak bulunan müzeyi gezerken kendi çocukluğunuza dönebilir ve bebeğinizle anılarınızı paylaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Bebeğiniz de birbirinden renkli oyuncaklar arasında eğlenirken farklı dönemlere ait nesneleri keşfetme fırsatı yakalayabilir.

Adres: Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokak, No:17 Göztepe İstanbul

Telefon: 0216 359 45 50 - 51

Ziyaret Saatleri: 9:30-18:00 - Pazartesi günleri kapalı.

Rahmi Koç Müzeleri

Araba, gemi ve uçaklar hareket etmeleri, büyük oluşları ve ses çıkarmalarıyla neredeyse bütün bebeklerin ilgisini çeker. Eğer sizin de bebeğiniz bir deniz kenarında teknelere bakarak vakit geçiriyor ya da yoldan geçen bir kamyonu seyretmek için aniden duruyorsa Rahmi Koç Müzeleri’nden ayrılmak istemeyebilir. Müzelerde denizcilik, havacılık, kara yolu ulaşımı, modeller ve oyuncaklar gibi farklı bölümler bulunuyor.

İstanbul Rahmi Koç Müzesi’nde Fenerbahçe Vapuru içerisinde çocuklara özel doğum günü yapılabiliyor ve atlıkarınca oyun alanı içerisinde oynanabiliyor. Ankara Rahmi Koç Müzesi’nde de çocuklara özel haftasonu etkinlikleri sunuluyor.

Adres: İstanbul - Ankara - Cunda Detaylı bilgi için: http://www.rmk-museum.org.tr/ana-sayfa

Ziyaret Saatleri: Hafta içi 9:30-17:00, Hafta sonu 09:30-18:00 - Pazartesi günleri kapalı

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

Uçurtmanızı uçururken kurduğunuz hayalleri hatırlıyor musunuz? Bunları bebeğinizle paylaşmanın ve onu gökyüzünün hayallerle dolu dünyasına davet etmenin zamanı gelmiş olabilir. Bebeğinize uçurtma müzesinde 33 ülkeden 2500 farklı uçurtmayı görme imkanı tanıyabilir ve rüzgarlı havaları beklemeye başlayabilirsiniz. 

Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cd. Bakıcı Sk. No:12 Üsküdar – İstanbul

Telefon:  0216 553 23 37

Ziyaret Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:30-17:00

Atatürk Arboretumu

Doğa bebeğinizin yeni keşiflerde bulunabileceği ve doyasıya eğleneceği bir yer. Atatürk Arboretumu’na götürerek bebeğinizi tabiatın daha önce hiç görmediği renkleri ile tanıştırabilirsiniz. Odunsu bitkiler ve ağaçların sergilendiği Atatürk Arboretumu, Ginko Biloba, Maymun Çıkmaz ya da Amerikan Bataklık Servisi gibi görüntüsüyle bebeğinizin ilgisini çekecek bitkilere ev sahipliği yapıyor.

Adres: Kemer Mahallesi, 34450 Bahçeköy, Sarıyer, İstanbul

Telefon: 0212 226 19 29

Ziyaret Saatleri: Yazın 08.30-20.00, Kışın 08.30-17.00. Pazartesi günleri kapalı

Miniatürk

Bebeğinizin içindeki minik mimarı ortaya çıkarmak ister misiniz? Miniatürk’te Türkiye ve tarihte Türk kültürünün yaşanmış olduğu coğrafyalarda yer alan mimari eserler yer alıyor. 1/25 oranında küçültülmüş olan mimari maketler bebeğinizin de kolaylıkla görebileceği göz seviyesinde bulunuyor. Bebeğiniz, oyuncak gibi görünen maketlerle farklı yapı formları, desenler ve Türkiye'nin eşsiz kültürü ile tanışabilir.

Adres: Örnektepe Mahallesi, İmrahor Caddesi, No.7 Sütlüce 34445 Beyoğlu - İstanbul

Telefon: 0212 222 28 82

Ziyaret Saatleri: 9:00-19:00

Bu Tarihi Unutmayın: 18-24 Mayıs Müzeler Haftası

18 Mayıs, UNESCO tarafından Müzeler Günü olarak ilan edilmiştir. Türkiye’de ise 18-24 Mayıs Müzeler Haftası olarak kutlanır. Bu tarihlerde pek çok müze kapılarını saat 23’e kadar açık tutuyor. Birçok müzenin ücretsiz olarak gezilebildiği bu tarihte bebeğinizle birlikte dilediğiniz saatte müze gezmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.